Zareagował na pijanego kierowcę! - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagował na pijanego kierowcę!

Na dobre ruszyła kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz! Jej pierwsze efekty w powiecie myszkowskim były już w sobotę. Dzięki pomocy 52 – latka z gminy Poraj, policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy pijanego kierowcę nissana.

Na dobre ruszyła kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz! Jej pierwsze efekty w powiecie myszkowskim były już w sobotę. Dzięki pomocy 52 – latka z gminy Poraj, policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy pijanego kierowcę nissana. Mając 2 promile alkoholu w organizmie stwarzał on zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.


Przypominamy, że głównym celem kampanii jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych. Tak właśnie było w sobotę w Poraju na ulicy Kolejowej . Około godziny 21.00 mieszkaniec gminy Poraj, będąc w okolicy dworca PKP, zauważył jak kierowca nissana z piskiem opon kieruje się w stronę samochodu jego żony, która właśnie wykonywała manewr nawracania. Widząc to, 52 – latek natychmiast podbiegł do nissana. Kiedy zobaczył w jakim stanie jest kierowca, zadzwonił na policję. Funkcjonariusze drogówki, którzy przyjechali na miejsce, zbadali stan trzeźwości kierowcy i okazało się, że ma w organizmie 2 promile alkoholu. Dzięki prawidłowej reakcji mieszkańca gminy Poraj, 27 – latek z Choronia został wyeliminowany z dalszej jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd.