Jechał zygzakiem - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Nie reagujesz - akceptujesz!

Jechał zygzakiem

Policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali na trasie DK – 1 w Rzeniszowie nietrzeźwego kierowcę renaulta mastera. 26 – latek podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki mieszkance Gliwic

Policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali na trasie DK – 1 w Rzeniszowie nietrzeźwego kierowcę renaulta mastera. 26 – latek podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki mieszkance Gliwic, która na widok jadącego "zygzakiem" kierowcy,  zareagowała i powiadomiła policję. 


Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.30 w Rzeniszowie na Dk – 1. Jadąca trasą mieszkanka Gliwic zauważyła, że kierowca renaulta mastera nie zjeżdża z lewego pasa, a następnie jedzie "zygzakiem". Zaniepokojona stanem kierowcy natychmiast powiadomiła policję. Patrol ruchu drogowego przyjechał na miejsce zgłoszenia i potwierdził obawy gliwiczanki. Badanie stanu trzeźwości 26 – letniego kierowcy wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Dzisiaj po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. A o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. 

 

Reakcja mieszkanki Gliwic jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Policjanci liczą na współpracę z mieszkańcami w sytuacjach, kiedy będą oni świadkami naruszania prawa. Natychmiastowa reakcja i szybkie powiadomienie policji, zwiększa wówczas szansę zatrzymania sprawcy.