Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Pokrzywdzeni przestępstwem
"Idź-jedź-żyj"
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Z MŁODYM KIEROWCĄ PO DOŚWIADCZENIE
NIE REAGUJESZ AKCEPTUJESZ
Stop seksturystyce

Ruch drogowy

 1. "Znicz 2014" - zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

  Myszkowscy policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem użytkowników dróg podczas akcji "Znicz 2014", apelują o rozwagę i ostrożność oraz przypominają, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy. 1 listopada w niektórych miejscach w powiecie myszkowskim, w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu.

 2. Bezpieczna majówka 2014

  Przed nami długi majowy weekend. Dla wielu z nas to czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Aby majówka była czasem udanego wypoczynku, warto pamiętać o paru zasadach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków, do osób, które wyjeżdżają na dłużej – o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów, do amatorów kąpieli – o rozsądek nad wodą.

 3. Działania TRUCK & BUS

  Dzisiaj policjanci z Myszkowa od godziny 6.00 do 22.00 uczestniczą w wojewódzkich działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi szczególnie bacznie przyglądają się kierowcom autokarów, busów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 4. Działania "Prędkość"

  Dzisiaj od rana na drogach powiatu myszkowskiego policjanci kontrolują prędkość poruszających się pojazdów. Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego kierowcy jadący szybciej niż pozwalają na to przepisy, muszą liczyć się z mandatami i punktami karnymi.

 5. Od 4.00 „Trzeźwe przewozy”

  Dzisiaj od wczesnego rana policjanci myszkowskiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, samochodami ciężarowymi przewożącymi towary, a także innymi pojazdami mechanicznymi. Tylko w ciągu 4 godzin działań mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej blisko 450 samochodów. Ujawniono 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

 6. Od rana akcja "Trzeźwe Przewozy"

  Od godziny 4.00 policjanci myszkowskiej drogówki kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 7. Działania "Kontrola drogowa-Piesi"

  Dzisiaj w ramach wojewódzkiej kampanii Rok pieszego 2014, myszkowscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "Kontrola drogowa - Piesi". Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 8. Policyjne działania "Truck - Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 20.00 policjanci ruchu drogowego z Myszkowa uczestniczą w ogólnopolskich działaniach pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Podczas akcji drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przez nich przepisów. Sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów.

 9. Kontrole autokarów przed feriami

  Myszkowscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

 10. Działania "Trzeźwość" w powiecie myszkowskim

  Dzisiaj w powiecie myszkowskim od wczesnych godzin rannych policjanci drogówki uczestniczą w wojewódzkich działania "Trzeźwość”. Celem akcji jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób, które jadą „na podwójnym gazie”.